Lorem ipsum doloris sit ames
www.kde-mi-pujci.cz Kde-mi-pujci.cz
Ověření poskytovatelé
Bez registru
Bez poplatků
Na směnku
Kategorie Kategorie půjček
Užitečné informace
Podle kraje
Podle měst

Aktuality - půjčky

MMF varuje Itálii před riziky kvůli plánovanému zvýšení výdajů

Plán italské vlády výrazně zvýšit výdaje představuje výrazná rizika a činí ekonomiku zranitelnou. Zemi by mohly vzrůst úroky z půjček a ekonomika se může propadnout do recese. Vyplývá to ze včerejšího hodnocení Mezinárodního měnového fondu (MMF). Hodnocení přichází ve stejný den, kdy má italská vláda předložit Evropské komisi přepracovaný návrh rozpočtu na příští rok.

Češi se kvůli Vánocům zadlužují čím dál víc

Do Vánoc zbývá ještě šest týdnů, i tak už si lidé půjčují na tyto svátky více než loni. Roste jak zájem o půjčky na Vánoce, tak i průměrná půjčená částka. Údaje vyplývají z ankety mezi nebankovními poskytovatelů úvěrů, které provedl deník E15. “Letošní nárůst je skutečně enormní. Již od října evidujeme téměř o třetinu více poskytnutých číst více... The post Češi se kvůli Vánocům zadlužují čím dál víc appeared first on Hypoindex.cz.

Přehledně: Šest zlatých pravidel finančního plánování

Hospodařit se svými financemi optimálně není nic jednoduchého, zvlášť dnes, kdy přeplněné obchody lákají k utrácení a půjčky jsou na dosah téměř každému. Proto není od věci si připomenout několik zásad, kterých byste se měli držet, aby vám například dluhy nepřerostly přes hlavu, či abyste své peníze dokázali dobře zhodnotit.

Půjčky po zásahu ČNB opět zdraží

Česká národní banka letos už poněkolikáté zvýšila úrokové sazby. Důvodem byla slabší koruna, rychlý růst mezd a vyšší inflace. Zvyšování sazeb v ekonomice už vidět sice je, nicméně růst úroků na straně České národní banky se promítá do klientských sazeb se zpožděním a navíc jen částečně, díky silné mezibankovní konkurenci.

Ukrajina se obává další ekonomické krize

Ukrajina stojí před další krizi, varují tamní ekonomové. Země sice v říjnu uzavřela dohodu s Mezinárodním měnovým fondem (MMF), který poskytne Ukrajině další půjčku, přesto přetrvává strach, že se země může dostat do dluhové pasti nebo po volbách ustoupit od reformního kurzu.

Kvíz: Umíte zkrotit své dluhy?

Patříte mezi ty, kteří si půjčky neberou a na splátky nenakupují? Nebo vám naopak dluhy začínají přerůstat přes hlavu? Náš dnešní kvíz vám napoví, jak jste na tom a jak se v půjčkách vyznáte.Další články k tématu:Den spoření: co byla střádanka a jak šetřil Palacký i lidé za socialismuSestavili jsme žebříček aktuálně nejlepších krátkodobých mikropůjček

České banky slaví 100 let, stejně jako stát. Jak se změnily?

Československé bankovnictví letos stejně jako samostatný stát slaví stoleté výročí. Přesně před 150 lety navíc vznikla první akciová společnost zaměřená na poskytování půjček tuzemským podnikatelům. Hlavně díky novým technologiím prošly bankovní služby velkým vývojem.

Bělorusko nemá z čeho splácet zahraniční půjčky. Podle premiéra žádný zvláštní problém

Rok 2019 by mohl být pro Bělorusko fatální, protože země prezidenta Alexandra Lukašenka musí splatit zahraničním věřitelům téměř pět miliard dolarů (114 miliard Kč) a nemá na to prostředky. Ve svém internetovém vydání o tom píše polský list Rzeczpospolita s odvoláním na běloruský server tut.by. Analytici se domnívají, že se Minsk zadluží ještě více a jeho závislost na Rusku vzroste.

Konsolidací úvěrů lze ušetřit tisíce. Lidé toho moc nevyužívají, přestože se není čeho bát

Sloučit několik úvěrů do jednoho, a ušetřit tak až tisíce korun měsíčně umožňuje konsolidace úvěrů, tedy spojení několika půjček do jedné velké. Nabízí to většina bank i některé nebankovní společnosti. Tímto způsobem lze chytře snížit výši splátek a třeba i získat nějaké peníze navíc, lidé toho ale moc nevyužívají.

Před Vánoci se zadlužujeme víc než kdy jindy. Na co si dát pozor?

Konec roku je podle statistik období, kdy si bereme nejvíce půjček. Často ale jednáme impulzivně, třeba ovlivněni stresem z vánočních nákupů. Pokud si své nákupy předem pečlivě nenaplánujeme, může nás zbrklá půjčka přivést do pořádných potíží. V současné době splácí nějaký dluh více než čtvrtina dospělých Čechů. A až 300 tisíc z nich má problémy se splácením!

V pasti půjček. Pětině dlužníků zbývají peníze jen na jídlo a oděvy

Dvacet procent lidí, kteří mají dluhy, si může ze svých příjmů dovolit pouze nejnutnější věci, pět procent nemá ani na to. Cesta do neřešitelných dluhů začíná poměrně jednoduše.

Topíte-li se v dluzích, na další půjčku raději zapomeňte

Do dluhové pasti se člověk propadne raz dva. Stačí nedávat si pozor, kolik utrácíte, a do toho přijde rozbitá lednička nebo nabourané auto. Co dělat, když už máte problém, poradil Martin Podolák z mBank.

Situace na trhu práce povede k dalšímu růstu mezd

Rostoucí mzdové náklady společně s růstem cen energií a zdražováním firemních půjček mohou být smrtícím koktejlem pro české firmy. Mnohým společnostem začínají klesat zisky, což bude mít negativní dopad na rozvoj podnikatelského prostředí v České republice. Zdroj

ČR - nezaměstnanost v ČR v říjnu spadla na 2,8% = minimum za posledních více než 22 let. Povede to k růstu mezd

Situace na trhu práce povede k dalšímu růstu mezd. Firmy začínají mít problémy s rostoucími náklady. „Rostoucí mzdové náklady společně s růstem cen energií a zdražováním firemních půjček mohou být smrtícím koktejlem pro české firmy.

Půjčil neteři 25 tisíc korun, vrátila jen pět. Má se s ní soudit?

Zákon sice u půjčky písemnou formu smlouvy nepředepisuje, přesto je dobré ji mít. A to i v případě, že peníze půjčujete příbuznému nebo známému. Předejdete tím řadě nepříjemností, které mohou nastat. Své o tom ví pan Karel, kterému neteř půjčku nesplatila.Další články k tématu:Sestavili jsme žebříček aktuálně nejlepších krátkodobých mikropůjček

Ministr Ťok: Na modernizaci železničních úseků půjde až 11,5 miliardy z půjčky EIB

Vláda schválila návrh Ministerstva dopravy na úvěr od Evropské investiční banky na stavbu a modernizaci železnic mezi roky 2019 – 2025. Čerpat bude možné až 11,5 miliardy korun. Konkrétně peníze mohou jít například na dva nejpřipravenější úseky tratí Velim – Poříčany a Dětmarovice – Petrovice u Karviné – státní hranice s Polskem.

Rozšíření železničních tratí spolkne 24 miliard, vláda schválila půjčku

Českou republiku čeká modernizace železnice. Vláda totiž na středečním jednání schválila půjčku 11,5 miliardy korun od Evropské investiční banky na rozšíření tratí.

Rozšíření tratí spolkne 24 miliard. Nízká kapacita ohrožuje dopravu

Českou republiku čeká modernizace železnice. Vláda totiž na středečním jednání schválila půjčku 11,5 miliardy korun od Evropské investiční banky na rozšíření tratí.

Vláda schválila půjčku 11,5 miliardy na osm koridorových úseků

Vláda dnes na návrh ministerstva dopravy odsouhlasila půjčku ve výši 11,5 miliardy korun, kterou si stát vezme u Evropské investiční banky. Půjčka je určena na modernizaci osmi koridorových úseků, které ministerstvo vede jako úzká hrdla na železniční síti. Půjčka bude ohraničena léty 2019 až 2024 a vezme si ji ministerstvo financí. „Úvěrem od Evropské investiční […]

Vláda schválila půjčku od Evropské investiční banky na modernizaci železnic

Česko bude v letech 2019 až 2025 čerpat na modernizaci železnic úvěr ve výši 11,5 miliardy korun od Evropské investiční banky. Na jednání to schválila vláda, informoval premiér Andrej Babiš (ANO). Peníze chce stát investovat do rozšíření osmi úseků železničních koridorů. Skutečná výše vyčerpaných peněz se bude odvíjet od reálných nákladů na stavby. Dalších 11,5 miliardy korun poskytne na projekt stát a téměř miliardu budou tvořit peníze z evropských fondů.

Vláda schválila mnohamiliardovou půjčku na modernizaci železnic

Česko bude v letech 2019 až 2025 čerpat na modernizaci železnic úvěr 11,5 miliardy korun od Evropské investiční banky. Na jednání to schválila vláda, informoval premiér Andrej Babiš (ANO). Peníze chce stát investovat do rozšíření osmi úseků železničních koridorů. Skutečná výše vyčerpaných peněz se bude odvíjet od reálných nákladů na stavby. Dalších 11,5 miliardy korun poskytne na projekt stát a necelou miliardu budou tvořit peníze z evropských fondů.

Evropská investiční banka poskytne Česku úvěr 11,5 miliardy na modernizaci železnic, stejnou částku investuje stát. Půjčku už schválila vláda

Firemní půjčky jsou nejdražší za šest let

Financování tuzemského byznysu se prodražuje. Centrální banka totiž rychle zvyšuje úrokové sazby.

Sloučit úvěry se vyplatí už od dvou půjček: Můžete ušetřit tisíce

Sloučit několik úvěrů do jednoho a ušetřit tak až tisíce korun měsíčně umožňuje konsolidace úvěrů, tedy spojení několika půjček do jedné velké. Nabízí to většina bank i některé nebankovní společnosti. Tímto způsobem lze chytře snížit výši splátek a třeba i získat nějaké peníze navíc, lidé toho ale moc nevyužívají.

Významný milník na poli hypoték: Marže půjček na bydlení padly k historickému dnu

Český hypoteční byznys dospěl v říjnu k významnému milníku. Alespoň na části trhu se srovnaly náklady na financování hypotečních bank s úroky, které bankéři účtují klientům. Obdobná situace nenastala na domácím trhu přinejmenším za poslední desetiletí.

Jak je to s tzv. půjčkou bez registru v roce 2018?

Už to budou téměř 2 roky, co byl schválen nový zákon o spotřebitelském úvěru, a na trhu se měly dít změny. Například měla zmizet z nabídky tzv. půjčka bez registru, protože bonita žadatele musí být důkladně prověřena. Jak je to tedy s touto půjčkou doopravdy?

Mileniálové chtějí všechno hned, Češi se půjček nebojí, může to být ale past! Jak nenaletět?

Češi se mění. Dřívější generace si na vysněné zboží pečlivě šetřila, generace současná – především mileniálové a generace Z – však chce mít všechno okamžitě, a to i za cenu zadlužení. Lidé jsou stále netrpělivější ve střádání a impulzivnější v nakupování, nezodpovědné půjčky se však mohou velmi rychle stát Damoklovým mečem. Jak nenaletět?

Využít firemní půjčky ke snížení daní půjde o rok déle. Česko nestihlo přijmout evropskou směrnici

Senior nemůže nakládat s vlastním domem. Chybí mu jeden dokument o doplacení staré půjčky

Senior se léta snaží marně o to, aby mu katastrální úřad v Pardubicích odblokoval právo nakládat s vlastním domem. Jiří Jambor si totiž před sedmačtyřiceti lety vzal u továrny, ve které pracoval, nevratnou půjčku. Tu zprostředkovala Česká státní spořitelna, jenže po letech neexistuje doklad o splacení. Ani nemůže, továrna i banka zanikly.

ČNB opět "zdražuje" peníze. Přijde bída na kozáky a začne si stát opět půjčovat peníze od svých občanů?

Česká národní banka ve čtvrtek (a letos již popáté) zvýšila úrokové sazby a fakticky tím zdražila hodnotu peněz. V praxi to znamená, že podraží půjčky a hypotéky. Správně by se mělo zvýšit i úročení vkladů či spořicích účtů, ale většina tuzemských bank stále vytahuje z klobouku nové a nové důvody, proč k tomu nedojde. Zvýšení úrokových sazeb však bude mít ještě další aspekt a ten pocítí i vláda.

Pozor, nebankovní půjčka vás z dluhů dostat nemusí. Jak poznat poctivého věřitele?

Nebankovní půjčky jsou pro mnohé stále velkým strašákem. Lichvářské úrokové sazby, nekalé praktiky, skryté poplatky. To vše nahání strach. Naši zákonodárci si ale spolu s Českou národní bankou na nebankovní poskytovatele posvítili a těm nepoctivým byl jednou provždy utnut tipec. (PR článek)

Opět dražší hypotéky i půjčky. ČNB zvýšila úrokové sazby letos již popáté

Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila úrokové sazby. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, stoupla o 0,25 procentního bodu na 1,75 procenta. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Jde tak o čtvrté zvýšení sazeb v řadě a celkově páté v letošním roce.

Ztráty USA z břidlicové ropy překonávají rekordy

Zisk z prodeje čtvrtiny těžené břidlicové ropy v USA zcela připadá na splácení úroků z korporativních dluhů. K úplnému splacení půjček by naftaři potřebovali tolik ropy, kolik jí získali z nitra země za celou historii odvětví.

MONETA Money Bank úspěšně dokončila první vlnu přesunu svých IT systémů do cloudu

MONETA Money Bank úspěšně dokončila první vlnu přesunu svých IT systémů do cloudu Produkty Účty a karty[1] Půjčky a úvěry[2] Hypotéky[3] Spoření a investice[4] Pojištění[5] Internet Banka[6] Smart Banka[7] Produkty Účty a karty[8] Půjčky a...

Soud v Ostravě řeší OKD. V pozadí půjčky NWR může jít až o 45 miliard

Krajský soud v Ostravě rozhoduje, zda se společnosti Citibank a NWR mohou ucházet se svými pohledávkami v insolvenčním řízení OKD.Další články k tématu:OKD zřejmě získá zpět osmdesát milionů za pojistné, pomohl vrchní soudÚstavní soud odmítl stížnost Citibank na OKD, ještě je prý příliš brzyBitva právníků k miliardovým závazkům OKD začne v červnu

Půjčky mezi přáteli. Tabu, nebo jen opomíjený trh?

Říká se, že dobré účty dělají dobré přátelé, ale také to, že když příteli půjčíte peníze, přijdete jak o peníze, tak i o přítele. Proto se často radí, abyste přátelům, či dokonce rodině, nikdy nepůjčovali (a také si nepůjčovali od nich). Nicméně Laura Straeter a Jessica Exton se rozhodly prozkoumat toto zdánlivé tabu v blízkých mezilidských vztazích o trochu hlouběji. A zjistily přitom, že finanční výpomoc mezi přáteli nemusí být až tak špatný nápad.

Sestavili jsme žebříček aktuálně nejlepších krátkodobých mikropůjček

Mikropůčkám se běžně říká půjčky do výplaty. Na internetu je takových nabídek spousta. Dají se sjednat velmi rychle, a když není jiná cesta, řada lidí s nimi řeší krátkodobý finanční problém. Ovšem jsou mezi nimi značné rozdíly, a pokud jednáte ve finanční tísni zbrkle a neuváženě, mohou se značně prodražit.Další články k tématu:Zmapovali jsme deset aktuálně nejvýhodnějších běžných bankovních účtůZmapovali jsme pět spořicích účtů, které aktuálně vynášejí nejvíc

Krutý hypoteční podzim: Průměrná cena metru čtverečního v pražském bytě je skoro 100 tisíc

Byty jenom pro Pražany s velkorysou výplatnicí, kteří se nebojí praštit přes kapsu za drahý byt. Takový obrázek nabídne podzimní hypoteční scéna v Čechách. Odvážlivci z řad zájemců o půjčku se budou navíc muset poprat i s rostoucími hypotečními sazbami.

Kde začne nová světová krize?

Obchodní válka mezi USA a ČLR a rostoucí náklady na půjčky mohou zahnat Asii do ještě větší finanční krize, že jaká byla na konci 90. let minulého století. Toto varování vyslovil pro Sputnik ředitel Asijské infrastrukturní a investiční banky Jin Lijun.

Půjčka bez registru: vše, co o ní potřebujete vědět

Všechny informace o půjčkáchjsou shromažďovány v úvěrových registrech. Záznamy mohou být pozitivní, tzn. splácení včas, stejně jako negativní, kdy splátky přicházejí pozdě nebo úvěr ještě není zcela splacen. Informace obsažené v těchto registrech mají významný dopad na možnost získání další půjčky.

Jak fungují nebankovní půjčky a kterým se raději vyhnout?

Svět půjček je nesmírně rozmanitý. Dnes si už můžete půjčit peníze, aniž byste opustili pohodlí domova. Stačí jeden telefon, jedna SMS zpráva nebo vyplnění krátkého online formuláře a během pár minut můžete čerpat peníze. Jak vlastně tyhle půjčky fungují a existují i přes nedávnou regulaci některé, kterým byste se měli vyhnout? Poradíme na následujících řádcích. (PR článek)

Refinancování hypotéky? Podle nových pravidel problém jen při navýšení

Chcete převést hypotéku k jiné bance, refinancovat ji? Nová pravidla, podle kterých se při žádosti o půjčku na bydlení prověřují příjmy žadatelů, se na vás nevztahují. Pokud při refinancování nechcete půjčit ještě peníze navíc, třeba na přistavení garáže. Nebo cokoli jiného. Pak můžete mít problém.

Češi si odříkají hypotéky. Zájem klesl kvůli regulaci až o desítky procent

Banky po rekordním září hlásí výrazný propad poptávky o půjčky na bydlení. Pokles zájmu dosahuje až desítek procent. Může za to zpřísnění pravidel, které od hypoték odstřihlo část žadatelů. Navíc finanční domy dál pomalu zvyšují úroky. Další články k tématu:Hon na laciné půjčky končí. Od půlnoci je těžší získat hypotékuBlíží se zpřísnění hypoték, na úvěr dosáhne až o pětinu méně lidíČNB nadále šlape na levné úvěry a hypotéky. Opět zvýšila úrokové sazby

Pavel Novák ze Zonky: Půjčili jsme už přes 4 miliardy korun. Chceme naučit Čechy investovat

Lidé lidem. S tímto mottem začala před třemi lety firma Zonky prokopávat v České republice tzv. P2P půjčky, kdy si lidé půjčují peníze mezi ...

Podvodnice dojemnými příběhy láká peníze od lidí na facebooku

Žena, údajně z Francie, lákala na sociálních sítích peníze od Čechů a Slováků. Slibuje nebankovní půjčku, nechá si poslat zálohu, žádnou půjčku však neposkytne a peníze končí na zahraničních účtech.

Wüstenrot nově umožňuje určit si dobu splácení půjčky zcela podle vás

Wüstenrot upravil podmínky poskytování Půjčky ProBydlení. Pokud si od 15. října 2018 sjednáte tuto půjčku, můžete si nově vybrat dobu splatnosti zcela podle svých představ. Podmínkou je, aby doba splatnosti byla mezi 6 a 22 lety. Překlenovací...

Malé firmy jsou konzervativní. Peníze si půjčují téměř výhradně u bank

I přes rostoucí nabídku alternativního financování jsou drobní podnikatelé ve vyřizování půjček konzervativní. Na trhu půjček pro malé podniky a živnostníky tak stále dominují banky. Zjistil to výroční průzkum Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP) a Komerční banky.

Banka nedostatečně neprověřila dlužníka. Splatí tak jen půjčku bez dalších úroků

Komerční banka před čtyřmi lety poskytla svému klientovi tzv. „perfektní půjčku.“ Půjčka byla ve výši 280 tisíc korun bez uvedení účelu. Dlužník se zavázal splácet měsíční částku 6 110 korun. Banka klientovi navíc poskytla tzv. revolvingový úvěr ve formě úvěrového limitu v částce 20 000 korun. Jenže dlužník prostřednictvím kreditní karty částku vyčerpal, ale povinnost k úhradě nesplnil. Na případ číst více... The post Banka nedostatečně neprověřila dlužníka. Splatí tak jen půjčku bez dalších úroků appeared first on Hypoindex.cz.

Rekord v počtu hypoték. Čechy stále děsí přísnější pravidla

V září si přišel v Česku pro hypotéku rekordní počet lidí. Bylo jich přes 9 tisíc a důvodem bylo hlavně to, že od prvního října začaly platit přísnější podmínky. Na půjčku na bydlení teď dosáhne mnohem méně lidí. Cílem České národní banky, která podmín...

MMF vydělí Ukrajině 3,9 miliardy dolarů

Ukrajinská vláda a Mezinárodní měnový fond se dohodly na nové půjčce o rozměru 3,9 miliardy dolarů na dobu 14 měsíců, informovala tisková služba MMF.

ČNB: Banky při poskytování půjček domácnostem ještě přitvrdí. Poptávka po hypotékách klesne

Píšeme na Hypoindex.cz: Během čtvrtého čtvrtletí letošního roku banky ještě víc přitvrdí a zpřísní úvěrové standardy pro poskytování půjček domácnostem. Naopak u podnikových úvěrů stejně jako ve třetím čtvrtletí zůstanou standardy nezměněny. Vyplývá to z aktuálního šetření úvěrových podmínek, které zveřejnila Česká národní banka. Více se dočtete v článku „ČNB: Banky při poskytování půjček domácnostem ještě přitvrdí. […] The post ČNB: Banky při poskytování půjček domácnostem ještě přitvrdí. Poptávka po hypotékách klesne appeared first on Investujeme.cz.

Užitečné informace
Kalkulačka splátekKalkulačka RPSNNa co si dát pozor?Jak nenaletět na Podvodné půjčky? 4 rady na co si dát pozor!Co je to RPSN a co obsahujeCo je to půjčka na směnkuHome credit a CetelemPůjčky a smlouvyPůjčkyDůchody a dávkyPojištěníZonky.czBydleníÚvěry a půjčkyDaně a mzdyÚčty a spořeníAktuality - půjčkyPůjčka bez doložení příjmuSlovenská verze webu
Zavřít reklamu