Lorem ipsum doloris sit ames
www.kde-mi-pujci.cz Kde-mi-pujci.cz
Ověření poskytovatelé
Bez registru
Bez poplatků
Na směnku
Kategorie Kategorie půjček
Užitečné informace
Podle kraje
Podle měst

Aktuality - půjčky

Desítky tisíc klientů, úvěry za miliardy. Zájem o půjčky "lidí lidem" roste

Zájem Čechů o hypotéky klesá, v porovnání s loňskem si půjčili o 20 miliard méně

Regulace centrálních bankéřů, vysoké ceny nemovitostí a vyšší úrokové sazby hypotečních úvěrů - to vše snižuje zájem Čechů o půjčky na bydlení. Banky se proto snaží lákat nové klienty na nižší sazby, vedle toho třeba snižují nebo odpouštějí některé poplatky. Sázejí také na spolupráci s developery.

Dospělí i malí Češi jsou v otázkách financí chytřejší než bývali. Mají ale stále co dohánět

Co je to úvěr? Hod míčem. Co kreditní karta? Hod míčem. Je půjčka špatná? Hod míčem… Chcete míč? Pak stačí pětkrát správně odpovědět na otázku ze světa financí. Tak své hodiny finanční gramotnosti vede jeden z bankéřů, který dochází za dětmi do škol, Michal Pitucha. Soutěže, ankety, prostě hra – jsou podle něj tím, co dětem v hlavě uvízne a dokážou to pak uplatnit i v reálném životě. Z dvou exkluzivních průzkumů, které má web ČT 24 k dispozici, plyne, že celková finanční gramotnost Čechů se postupně zlepšuje - i když má stále své nemalé rezervy.

Tisková zpráva: Zonky spustilo možnost dopojištění půjčky i po uzavření smlouvy

Český fintech lídr Zonky připravil pro své zákazníky další novinku. Na základě zájmu zákazníků o pojištění „Zonkyho záchranná vesta“ přichází s rozšířením možnosti pojištění proti neschopnosti splácet i po načerpání peněz. Pojištění pomůže lidem, kteří si půjčují, ale i investorům v případě nepříznivých situací.

Česká spořitelna spouští podzimní kampaň na úvěry

Česká spořitelna na podzim podpoří své půjčky s mottem: „Nastavíme vám půjčku se splátkou, kterou v klidu unesete“.

Příbram: O půjčky od města je minimální zájem

Příbramáci mají dlouhé roky možnost půjčovat si peníze na opravy domů a bytových jednotek za velice výhodných podmínek přímo od města.

Češi už se internetu nebojí, online by obstarali dovolenou, auto i půjčku

Češi jsou zařizování věcí online velmi otevření a učí se přes internet pořizovat a obstarávat čím dál tím víc věcí. Přes 90 % lidí by si tak pořídilo dovolenou, domácí spotřebiče nebo sportovní vybavení, více než 80 % pak oblečení, obuv nebo potraviny. Velká většina Čechů nemá problém spravovat online i svoje finance včetně zřizování pojištění či půjčování peněz. O něco zdrženlivější jsou lidé při pořizování domu či bytu, polovina lidí by si takovou nemovitost online nikdy nepořídila. Vyplývá to z průzkumu společnosti Cofidis mezi 525 respondenty.

Zonky rozšířilo dopojištění půjčky, zájem se zvýšil o 18 pct

Fintech Zonky rozšířil možnost pojištění proti neschopnosti splácet i po načerpání financí. Společnost nyní eviduje míru pojištění nad úrovni 35 %. Meziročně poptávka po pojištění vzrostla o 18 %. Nejčastěji se pro možnost zajistit se rozhodnou klienti ve věku 39 až 45 let. Pojištění k půjčce nabízí i službu cashback, díky které za každých 12 měsíců nevyužití pojistky Zonky zákazníkům vrátí jednu měsíční splátku pojistného. Zdroj: ČIA

Češi holdují drobným půjčkám, ty ale pak nezvládají splácet

Píšeme na Hypoindex.cz: Během července dluhy českých domácností u bank a družstevních záložen vzrostly o 10,5 miliardy korun téměř na 1,704 biliony korun. Lidé si čím dál víc berou půjčky i u nefinančních podniků. Vyplývá to z dat České národní banky Více se dočtete v článku „Češi holdují drobným půjčkám, ty ale pak nezvládají splácet“ na […] The post Češi holdují drobným půjčkám, ty ale pak nezvládají splácet appeared first on Investujeme.cz.

Češi holdují drobným půjčkám, ty ale pak nezvládají splácet

Během července dluhy českých domácností u bank a družstevních záložen vzrostly o 10,5 miliardy korun téměř na 1,704 biliony korun. Lidé si čím dál víc berou půjčky i u nefinančních podniků. Vyplývá to z dat České národní banky. Úvěry na bydlení stále tvoří velkou část počtu finančních závazků. Dlouhodobě tak tyto půjčky zaujímají zhruba tři čtvrtiny číst více... The post Češi holdují drobným půjčkám, ty ale pak nezvládají splácet appeared first on Hypoindex.cz.

O půjčku na bydlení od Státního fondu rozvoje bydlení je velký zájem. Jde ji skloubit i s hypotékou?

Předběžný zájem o zvýhodněné půjčky od Státního fondu rozvoje bydlení je veliký. Zájemce nejvíc láká nízká úroková sazba (1,12 procenta), možnost přerušit splácení až na dva roky a snížení jistiny za každé dítě, které se narodí v průběhu splácení o 30 tisíc korun. Půjčka má ale svá pravidla a podmínky. Státní fond rozvoje bydlení začal číst více... The post O půjčku na bydlení od Státního fondu rozvoje bydlení je velký zájem. Jde ji skloubit i s hypotékou? appeared first on Hypoindex.cz.

Zonky spustilo možnost dopojištění půjčky i po načerpání peněz

Český fintech Zonky připravil pro své zákazníky  novinku v podobě rozšíření produktu Zonkyho záchranná vesta. Nově je možné si pojištění rozšířit o možnost pojištění proti neschopnosti splácet i po načerpání peněz. Jako půjčující si můžete svoji...

Půjčku od SFRB ocení lidé z venkova. Kombinovat s hypotékou ale půjde těžko

Předběžný zájem o nové zvýhodněné půjčky na bydlení od Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) je veliký, tvrdí zástupci úřadu. Zájemce o půjčky láká především nízká úroková sazba, která je aktuálně 1,12 procenta, snížení jistiny o 30 tisíc korun za každé dítě, které se narodí v průběhu splácení úvěru, ale i možnost přerušit splácení až na dva roky. Půjčka má ale i svá pevně dané podmínky.

Sonda: Půjčky zdarma nejsou jen český sen, skutečně existují

Nečekaný výdaj je vždy nepříjemný. Kdo nemá dostatečnou finanční rezervu, může sáhnout po půjčce. Internet je dnes plný nejrůznějších nabídek. V poslední době se u půjček některých nebankovních institucí objevuje slůvko „zdarma“. Jsou však opravdu zcela zdarma? Další články k tématu:Jaký máte vztah k penězům: Jste finanční běžci, plavci nebo jogíni?Kolik mít v důchodu? Ideálně 21 755 korun měsíčně, míní ČešiZmapováno: které spořicí účty zhodnotí vklady střadatelů nejvíce

Podle čeho vybírat půjčku do výplaty?

Chybí vám několik stovek až tisíců korun a nutně potřebujete zaplatit výdaje, ale do výplaty je daleko? Řešením je půjčka do výplaty. A podle čeho vybrat ten správný finanční produkt, který perfektně splní vaše představy o rychlé a výhodné půjčce? V článku najdete tři praktické rady pro lepší výběr půjčky do výplaty. Rychlé a pohodlné sjednání […]

Kvůli smrti tatínka nezvládla splácet půjčku, hrozila exekuce. Vždy komunikujte, radí expert

Když si berete půjčku, měli byste zvážit dopředu, co si počít v případě, když nebudete moci splácet. Zamyslete se nad tím, jaký záchranný člun využijete v případě, že se dostanete do nečekané situace, radí expert. Můžete se pojistit nebo si vzít flexibilní půjčku nebo se spolehnout na partnera, že vám při komplikacích pomůže.

Podivný kolaterál. Od půjčky proti krávě přes sýr až po fotbalistu

Pokud si berete půjčku, lepšího úroku zpravidla dosáhnete, jestliže za ni máte jak ručit; ať už se za vás zaručí nějaká konkrétní osoba nebo disponujete určitou majetkovou hodnotou. Když si chcete vzít úvěr v normální zemi, můžete zpravidla ručit nemovitostí, případně automobilem, šperky či jiným hodnotným movitým majetkem. Banky a jiné finanční instituce pak obvykle ručí cennými papíry. Pak však existují také tak trochu zvláštní země, kde lze úvěr zajistit opravdu podivnými věcmi.

Němci zvažují vedlejší rozpočet, kterým by kvůli vyšším investicím obešli fiskální pravidla

Německo uvažuje o vytvoření vedlejšího rozpočtu, který by vládě umožnil obejít přísná fiskální pravidla a výrazně zvýšit veřejné investice prostřednictvím nových půjček. Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené se situací. Německo má v ústavě zakotvenu takzvanou dluhovou brzdu, podle které nesmějí nové půjčky překročit 0,35 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Euro v reakci na zprávu zamířilo vzhůru a zvýšily se i výnosy dluhopisů německé vlády.

Reuters: Německo zvažuje vedlejší rozpočet ke zvýšení investic

Německo uvažuje o vytvoření vedlejšího rozpočtu, který by vládě umožnil obejít přísná fiskální pravidla a výrazně zvýšit veřejné investice prostřednictvím nových půjček. Agentuře Reuters to dnes řekly zdroje obeznámené se situací. Německo má v ústavě zakotvenu takzvanou dluhovou brzdu, podle které nesmějí nové půjčky překročit 0,35 procenta hrubého domácího produktu (HDP). Euro v reakci na zprávu zamířilo vzhůru a zvýšily se i výnosy dluhopisů německé vlády.

Potřebujete rychle půjčit pár tisíc? Zjistěte, kde vás oškubou nejméně

[5 minut čtení] Nemáte peníze a do banky jít nechcete, protože potřebujete jen pár tisíc? Než podepíšete smlouvu, spočítejte si, kolik vás „rychlá půjčka“ bude stát. Když vám do výplaty zbývá několik dní a váš účet zeje prázdnotou, raději si půjčte od rodiny nebo známých. Jistě, jsou situace, kdy vám rodinný rozpočet naruší nečekaná splátka, kterou nejde odložit, může to být nedoplatek za bydlení či oprava auta nebo pračky. Vy peníze sice máte, ale víte, že s nimi vyjdete tak akorát do výplaty. Rodina ani známí vám nepůjčí, protože sami nemají peněz nazbyt. Nebo ještě studujete a rodiče o peníze žádat nechcete. Důvodů je spousta. Společností, ať bankovních, nebo nebankovních, které vám rychle půjčí finance, je stále hodně. Navíc půjčku v řádu několika tisíc si můžete sjednat online 7 dní v týdnu a 24 hodin denně.

Vinit mě z korupce je dnes na žalobu, říká ředitel motolské nemocnice Ludvík

Národní bezpečnostní úřad (NBÚ) letos pečlivě prověřil všechny jeho příjmy i výdaje. Dokonce mu připomněli, že v roce 1991 jednou opožděně zaplatil splátku novomanželské půjčky. I z toho důvodu teď ředitel Fakultní nemocnice v Motole Miloslav Ludvík v rozhovoru pro LN tvrdí, že už se ho může dnes těžko někdo další ptát, kde vzal peníze na pořízení svého majetku.Další články k tématu:Finanční striptýz šéfů obřích nemocnic: Berou jen 100 tisíc měsíčně, vzniká i korupční riziko. Řešením jsou odměnyHradní kancléř by měl mít prověrku, shodli se Bartoš a FilipBývalý šéf hradní kanceláře Pilc žaluje stát kvůli odebrání prověrky. Chce ušlý plat a úrokyZdravotnictví trápí nedostatek sester. Nehlásí se nám žádné Češky, říká ředitel Thomayerovy nemocnice

Nebankovní půjčky si dnes už sjednávají zástupci všech generací

Stačí jen několik kliknutí a vše kolem půjčky je dohodnuto – což jistě ocení nejen mladší ročníky. (PR článek)

Írán požádal o půjčku ve výši 15 miliard dolarů na návrat k jaderné dohodě

Aby se Írán vrátil k jaderné dohodě, musí Evropa kupovat od Teheránu ropu nebo poskytnout úvěr ve výši 15 miliard dolarů, uvedl zástupce íránského ministra zahraničí Abbás Araghchi. Oznámila to agentura Fars.

Píšeme na Hypoindex.cz: Řešení dostupnosti bydlení? Bezúročné půjčky i zestátnění bytů

Řešení dostupnosti bydlení není triviální. Lidé ale mají jasno. Stát má být aktivnější. Navrhují jak bezúročné půjčky, tak zestátnění bytů… k čemu by to mohlo vést? Více se dočtete ve článku: „Řešení dostupnosti bydlení? Bezúročné půjčky i zestátnění bytů“ na serveru Hypoindex.cz. The post Píšeme na Hypoindex.cz: Řešení dostupnosti bydlení? Bezúročné půjčky i zestátnění bytů appeared first on Investujeme.cz.

Zneužila retardovanou ženu a půjčila si na ni desítky tisíc. Pak zmizela do ciziny

Kriminalisté začali stíhat 55letou ženu, která zneužila důvěry retardované známé, kterou přemluvila k uzavření několika úvěrových smluv a půjček. Následně si peníze sama vzala a zmizela do zahraničí.

Na kotlíkovou dotaci v další vlně každá domácnost nedosáhne

V září a říjnu odstartuje ve sedmi krajích České republiky třetí a zároveň poslední vlna takzvaných kotlíkových dotací. Nově mohou lidé ve třech krajích získat také kotlíkovou půjčku, která má domácnostem bez úspor či s nízkými příjmy pomoci financovat nákup ekologického kotle. Kdo stále provozuje kotel na pevná paliva první či druhé třídy s ručním přikládáním, neměl by s přípravou žádosti dlouho otálet. […]

Řešení dostupnosti bydlení? Bezúročné půjčky i zestátnění bytů

Řešení dostupnosti bydlení není triviální. Lidé ale mají jasno. Stát má být aktivnější. Navrhují jak bezúročné půjčky, tak zestátnění bytů… k čemu by to mohlo vést? V průzkumu agentury MindBridge pro finančně poradenskou společnost Partners Financial Services při příležitosti Dne finanční gramotnosti respondenti odpovídali též na otázku, co by měl stát nebo obce dělat pro zvýšení dostupnosti číst více... The post Řešení dostupnosti bydlení? Bezúročné půjčky i zestátnění bytů appeared first on Hypoindex.cz.

3 tipy, jak si přivydělat na mateřské dovolené VIDEO

Stále se řeší navýšení rodičovského příspěvku, k jehož finálnímu schválení má dojít na podzim tohoto roku, avšak některé maminky na výši rodičovské spoléhat nemohou. Mají drahé hypotéky, nemalé půjčky nebo platí vysokou částku za nájemné na byt.

Hypoteční trh v Česku je ospalý, úrokové sazby ale klesají

Ač se banky činí a představují nové úvěrové produkty, půjčkám na bydlení se letos nedaří. I když úrokové sazby klesají, zájem o hypotéky neroste. Hlavním důvodem jsou přísnější podmínky.

Nízkopříjmovým domácnostem scházejí peníze na výměnu starých kotlů. Kotlíkové dotace ani bezúročné půjčky jim často nepomohou

V září a říjnu odstartuje ve sedmi krajích České republiky třetí a zároveň poslední vlna takzvaných kotlíkových dotací. Nově mohou lidé ve třech krajích získat také kotlíkovou půjčku, která má domácnostem bez úspor či s nízkými příjmy pomoci financovat nákup ekologického kotle.…Read more ›

Domácnosti přestávají ve svém rozpočtu zvládat menší dluhy

Ekonomové sice předpovídají mírné snížení růstu českého hospodářství ekonomiky, většině domácností se ale daří a nebojí se žít na dluh. A přesto, že objem jejich bankovních půjček činí jeden a tři čtvrtě bilionu korun, tak podle údajů společnosti M.B.A. Finance, která řeší pohledávky finančních institucí, klesl počet nesplácených úvěrů na rekordní minima. Ovšem roste počet lidí, kteří mají […]

České domácnosti dluží nejvíce a splácejí nejlépe v historii. Berou si ale více drobných úvěrů, které nemusí zvládnout

Ekonomové sice předpovídají mírné snížení růstu českého hospodářství ekonomiky, většině domácností se ale daří a nebojí se žít na dluh. A přesto, že objem jejich bankovních půjček činí 1,7 bilionu korun, tak podle údajů společnosti M.B.A.

Sberbank v kampani slibuje za půjčku zasadit strom

Sberbank spustila novou kampaň na podporu prodeje půjček. Slibuje za každou načerpanou půjčku zasadit strom.

Společnost Zonky za rok 2018 vykázala ztrátu 275 milionů korun

Poskytovatel nebankovních půjček Zonky v minulém roce 2018 skončil ve ztrátě 275 milionů Kč. Překonal tak svůj deficit z roku 2017, kdy jeho ztráta činila 272 milionů. K lepší bilanci firmě nepomohlo ani zdvojnásobení objemu poskytnutých půjček,...

Jak neskončit v dluhové pasti: Pravidla, kdy si brát půjčku, a rady, co dělat, když nemůžete splácet

Jste ve finanční tísni a nutně potřebujete půjčit peníze? Ze všeho nejdříve byste si měli rozmyslet, zda půjčku skutečně potřebujete, zda neexistují jiné možnosti řešení situace. Základní pravidlo je, že životnost věci, na kterou si chcete půjčit by měla být delší než doba, po kterou budete splácet. Dobře byste měli také zvážit, od koho si úvěr budete brát. Důležitým kritériem pro výběr půjčky jsou její celkové náklady, nejenom úroková sazba. A když už nastane problém, je vždy lepší dodržovat dohody.

V Dánsku platí úroky z hypotéky banka. Čechům se taková půjčka může šeredně vymstít

Dánská Jyske Bank se minulý týden stala první bankou, která spotřebitelům nabídla hypotéku s negativním úrokem. To znamená, že místo toho, aby lidé bance platili z úvěru úrok, banka platí jim. Hlavní ekonom Moneta Money bank Petr Gapko v rozhovoru pro INFO.CZ rozebírá důvody takového kroku. Čeká brzy něco takového i Čechy?

Prodělečná zebra: poskytovatel půjček Zonky zůstává hluboko v červených číslech

Půjčte si od nás levněji než v bance, úrok začíná již od 2,99 procenta za rok. Na tuto reklamu láká klienty poskytovatel půjček Zonky. Sám je však odkázán na stamilionové půjčky od mateřské skupiny Home Credit, která patří do koncernu PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Společnost se zebrou ve znaku je od svého vstupu na trh ztrátová, jen loni prodělala 275 milionů korun.

Finanční gramotnost vám nic neříká? Osvojte si 3 základní pravidla a staňte se vlastním poradcem

Jaký je váš příjem a jaké jsou vaše výdaje? Kolik měsíčně uspoříte? Je pro vás půjčka na odpočinek u moře přijatelným řešením? Pokud jste odpověděli alespoň jednou ano, pak vám nejspíš finanční gramotnost nic neříká. Jak být sám sobě dobrým finančním poradce a nežít od výplaty k výplatě? (PR článek)

Trump může na poklesu sazeb americké centrální banky ušetřit miliony

Americký prezident Donald Trump by ušetřil miliony dolarů, pokud by americká centrální banka Fed snížila úrokové sazby. Trump by totiž zaplatil méně na úrocích u půjček, které jeho firma má. Přitom na snižování sazeb dlouhodobě tlačí. Informovaly o tom list The Washington Post a agentura Bloomberg.Další články k tématu:Trump kritizoval kryptoměny včetně té nové od Facebooku. Navrhuje bankovní regulaciNezaměstnanost v USA je nejníže za téměř půl století. Příznivý stav ekonomiky posílí TrumpaVyostřené vztahy s Trumpem. Šéf centrální banky USA nehodlá ze své funkce odstoupit

Bankovní vs. nebankovní půjčka. Kterou si vyberete?

Konečně jste se odhodlali k vyřízení půjčky, ale nevíte, zda je lepší bankovní nebo nebankovní varianta? Nechte si dobře poradit, ať pak svého kroku nelitujete.  V rychlosti vyhraje nebankovní instituce  Jestli je pro vás důležitá rychlost vyřízení, vyhraje u vás nebankovní půjčka. U ní obvykle neřešíte zdlouhavé procesy ověřování. Stačí splňovat tři základní parametry – plnoletost, vlastnictví bankovního účtu […] The post Bankovní vs. nebankovní půjčka. Kterou si vyberete?  appeared first on Business Animals.

Počet dlužníků neschopných splácet své závazky výrazně klesl

Počet lidí, kteří mají problém se splácením svých úvěrů klesá ve všech regionech ČR. Snížil se počet těch, kteří nesplácejí svou hypotéku, i těch, co mají spotřebitelskou půjčku. K nejohroženějším krajům z pohledu schopnosti splácet své...

5 triků, jak z nás banky a nebankovní společnosti dostanou více peněz za úvěr

Po novele zákona o spotřebitelském úvěru se trh významně pročistil a zbyly pouze desítky subjektů, které mohou půjčovat peníze fyzickým osobám. Ačkoliv se tedy dá s jistotou tvrdit, že půjčky přes internet jsou bezpečnější, než kdykoliv dříve, opatrnost je na místě. (PR článek)

Rychlá online půjčka není rychlá. A vlastně ani online, ukázal test

Líbil by se vám svět, kde by všechno fungovalo jako v reklamě? Občas vyzkoušíme něco, co můžeme bez výhrad pochválit. Ale většinou je to mnohem dobrodružnější.

Online půjčka za pár minut není online. A počkáte si tři dny, ukázal test

Líbil by se vám svět, kde by všechno fungovalo jako v reklamě? Občas vyzkoušíme něco, co můžeme bez výhrad pochválit. Ale většinou je to mnohem dobrodružnější.

Chtěla pomoci partnerovi. Dnes jí peníze z výplaty spolyká exekutor

Na začátku byla jedna třicetitisícová půjčka kvůli bývalému partnerovi, aby mohl uhradit měsíční splátku. Dnes nemá Klára a její dvě děti kde bydlet, většinu výplaty sebere exekutor a každý den bojuje, aby vůbec nakoupila základní potřeby. Na účtu jí dnes zůstává jen nezabavitelné minimum 6428 korun.

Dluh obyvatel ČR meziročně stoupl o 149 miliard. Počet těch, kteří nesplácejí své půjčky, klesá

MONETA Money Bank otevřela první veřejnou nabíjecí stanici pro elektromobily

MONETA Money Bank otevřela první veřejnou nabíjecí stanici pro elektromobily Produkty Účty a karty[1] Půjčky a úvěry[2] Hypotéky[3] Spoření a investice[4] Pojištění[5] Internet Banka[6] Smart Banka[7] Produkty Účty a karty[8] Půjčky a úvěry[9]...

Nebankovní půjčky Liberec

Jaké mohou být nebankovní půjčky Liberec? Jak vypadají ty ideální, co vám nabídnout a podle čeho zvolit tu pravou? Držte se našeho návodu.

Čína mírně snížila novou referenční úvěrovou sazbu

Čína včera podle očekávání mírně snížila svou novou referenční úvěrovou sazbu. Centrální banka se pomocí reforem úrokových sazeb snaží firmám snížit náklady na půjčky, aby tak podpořila domácí ekonomiku. Podle analytiků lze předpokládat, že banka bude muset ve snižování úroků pokračovat. O víkendu centrální banka oznámila změny ve stanovování primární úvěrové sazby (LPR) a zároveň z ní učinila novou referenční sazbu pro půjčky, které komerční banky poskytují domácnostem a podnikům. Včera tuto sazbu centrální banka snížila na 4,25 procenta z dřívějších 4,31 procenta. LPR je tak nyní o 0,1 procentního bodu nižší než dříve používaná referenční sazba, uvedla agentura Reuters. Reformy úrokových sazeb jsou podle analytiků snahou o snížení finančních nákladů v čínské ekonomice, která se potýká se slábnoucí domácí poptávkou i s negativními dopady obchodního sporu se Spojenými státy. Meziroční růst čínské ekonomiky ve druhém čtvrtletí zpomalil na 6,2 procenta z 6,4 procenta v prvním kvartálu. Jeho tempo tak bylo nejslabší za posledních 27 let, ale v souladu s plánem čínské vlády. Viceguvernér centrální banky Liou Kuo-čchiang dnes novinářům řekl, že je prostor pro další snižování úrokových sazeb i povinných minimálních rezerv bank. Analytici však upozorňují, že rozsáhlejšímu snižování úroků není centrální banka příliš nakloněna kvůli obavám, že by to vedlo k dalšímu růstu dluhů a ke vzniku bublin na realitním trhu. Obavy ohledně vývoje na realitním trhu dnes dal najevo i viceguvernér Liou. Centrální banka podle něj nechce vidět další pokles úrokových sazeb u hypoték a zajistí, aby tyto sazby zůstaly bez výraznějších změn. Zdroj: ČTK

Za větší úspory vás banka potrestá. Zavádí záporné úroky

Dánská Jyske Bank už nechce sama platit za záporné úrokové sazby. Platit budou i bohatí. Do minusu poslala úroky také u půjček.

Čína mírně snížila novou referenční úvěrovou sazbu

Čína dnes podle očekávání mírně snížila svou novou referenční úvěrovou sazbu. Centrální banka se pomocí reforem úrokových sazeb snaží firmám snížit náklady na půjčky, aby tak podpořila domácí ekonomiku. Podle analytiků lze předpokládat, že banka bude muset ve snižování úroků pokračovat.

Užitečné informace
Kalkulačka splátekKalkulačka RPSNNa co si dát pozor?Jak nenaletět na Podvodné půjčky? 4 rady na co si dát pozor!Co je to RPSN a co obsahujeCo je to půjčka na směnkuHome credit a CetelemPůjčky a smlouvyPůjčkyDůchody a dávkyPojištěníZonky.czBydleníÚvěry a půjčkyDaně a mzdyÚčty a spořeníAktuality - půjčkySlovenská verze webuTepelná čerpadla Fujitsu
Zavřít reklamu