Lorem ipsum doloris sit ames
www.kde-mi-pujci.cz Kde-mi-pujci.cz
Ověření poskytovatelé
Bez registru
Bez poplatků
Na směnku
banner 300x300
Kategorie Kategorie půjček
banner 300x300
Užitečné informace
Podle kraje
Podle měst

Daně a mzdy

O kolik kvůli zvýšení spotřebních daní zdražil tvrdý alkohol?

Od ledna se zvýšily spotřební daně na líh a tabákové výrobky. O kolik se zvýšilo zdanění lahve vodky, likéru či jiného tvrdého alkoholu? Jaký dopad to mělo na ceny alkoholu v obchodech?

Pět důvodů, proč se evidovat u Úřadu práce i kvůli jednomu měsíci

Skončili jste v zaměstnání a do nové práce máte nastupovat až za měsíc či dva? I v takových případech je vhodné se registrovat na Úřadu práce. V roce 2024 je to výrazně výhodnější zejména pro lidi, kteří obdrželi od zaměstnavatele odstupné.

Minimální zdravotní pojištění pro zaměstnance v roce 2024

Zaměstnancům s nízkými mzdami se platba zdravotního pojištění v roce 2024 prodraží, neboť se zvyšuje minimální vyměřovací základ. Podívejme se v praktických příkladech, na koho se minimální vyměřovací základ vztahuje a jak se v takovém případě vypočítává zdravotní pojištění.

Chystáte se vyplňovat přiznání k dani z příjmů? Na jaké změny si dát pozor

Pomalu se blíží termín k odevzdání daňového přiznání, je načase najít všechny přílohy a podívat se, co se od loňska změnilo. Podívejte se na změny, které se vás pravděpodobně dotknou při vyplňování i odevzdání daňového přiznání.

Jak se změní zdanění dohody o provedení práce od července 2024?

Pracovat současně na více dohod o provedení práce bude od července 2024 méně výhodné, neboť v rámci konsolidačního balíčku došlo ke změně limitů pro odvod pojistného z dohod o provedení práce. Jaké tedy bude zdanění ve druhé polovině roku?

Už rok funguje sleva na pojistném u některých zkrácených úvazků. Změnilo to něco?

Už přes rok mají někteří zaměstnanci u svých zaměstnavatelů nárok na slevu na pojistném na sociální zabezpečení. Co to způsobilo a kdo mezi ně patří?

Jak na zisky z prodeje movitých věcí nahlíží zákon o daních

Prodali jste minulý rok auto nebo třeba hodně cennou starožitnost? Musíte příjem z prodeje zdanit, nebo si všechny peníze můžete nechat?

Kdo neplatí daň z příjmů během roku, a přitom má nárok na daňový přeplatek

Někteří zaměstnanci během roku 2023 nezaplatili nic na dani z příjmů fyzických osob, dokonce ještě v jednotlivých výplatách dostávali daňový bonus, a přitom po provedení ročního zúčtování daně obdrží daňový přeplatek. Jak je to možné? Podívejme se na praktický příklad.

Jak se zvýšilo zdravotní pojištění pro samoplátce v roce 2024

Osoby samostatně výdělečně činné a osoby bez zdanitelných příjmů si musí každý měsíc samy platit zdravotní pojištění. Měsíční platba pro rok 2024 se jim přitom zvyšuje.

Souhrn změn z konsolidačního balíčku pro rok 2024

Vládní konsolidační balíček přinesl do oblasti zaměstnávání zásadní změny. Ty je třeba nejen nastudovat, ale také pochopit. Následně uplatnit v praxi.

Užitečné informace
Kalkulačka splátekKalkulačka RPSNNa co si dát pozor?Jak nenaletět na Podvodné půjčky? 4 rady na co si dát pozor!Co je to RPSN a co obsahujeCo je to půjčka na směnkuHome credit a CetelemPůjčky a smlouvyPůjčkyDůchody a dávkyPojištěníZonky.czBydleníÚvěry a půjčkyDaně a mzdyÚčty a spořeníAktuality - půjčkySlovenská verze webuTepelná čerpadla Fujitsu
Zavřít reklamu
banner 300x600
banner 300x600